Akne ve Sivilce İzi

Aknenin farklı tipleri vardır. Bir hastada genellikle birden fazla tipi bir arada görülür. Öncelikle nodülo kistik lezyonlar varsa, bunların tedavisi ile başlanır. Çünkü iz oluşumuna en çok bu tip neden olur. İçlerine enjeksiyon yapılabilir, içeriği boşaltılabilir, ağızdan verilen tedaviler ile desteklenir. Daha sonra ise derinin alt yapısındaki akneye sebep olan artmış yağ salgısı ve deri üstündeki bozulan yapının düzenlenmesi için cilt altı temizliği, peelingler, ağızdan alınan tıbbi tedaviler ve lokal tedaviler uygulanır.

Akne tedavisi standart bir prosedürle yapılamaz. Tamamen hastanın muayene bulguları, genel tıbbi hikayesi göz önüne alınarak, özgün bir tedavi programı belirlenir.

Akneli kişilerin birtakım kozmetik kremlerden, losyonlardan ve güzellik salonlarından çare arayışları ise hastalığın kötüleşmesine ve iz kalmasına neden olabilir. Bu nedenle akne tedavisi sadece konusunda uzman dermatologlarca yapılmalıdır.

Sivilcenin tipine göre siyah noktaları çıkartma, kimyasal peeling (salisilik asit vs. ile), kistleri boşaltma işlemleri uygulanabilir.

Sivilce (akne) tedavisinin ardından iz tedavisi için, Altın İğne Radyofrekans, Fraksiyonel CO2 Lazer, Dermapen, Işık tedavileri ve cihazların etkisini kuvvetlendirmek için PRP, vitaminler, peptitli solüsyonlar kullanılır.

Akne tedavisi acı verir mi?

Akne tedavileri acısız tedavilerdir. Herhangi bir yan etki gözlenmez.

Sivilce tedavisinin etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Sivilcelerin tipine, kişinin cilt yapısına ve altta yatan sebebe bağlı olarak değişir.

Akne (sivilce) tedavisi fiyatları nedir?

Uygulanacak tedavi hastanın ihtiyacına göre belirleneceğinden, akne tedavisi fiyatları değişiklik gösterebilir.

Akne tedavisi için Dermatoloji Doktorlarımız Tuğba Türe ve Eda Tiftikçi neler diyor?

Doktorlarımız sizleri bilgilendirmek amacıyla bu genel bilgileri sunmuştur ancak bu bilgiler herkes için aynı olmayabilir. Aknelerden nasıl kurtulurum? Akneye hangi ilaç iyi gelir? Akne tedavisi kaç ay sürer? Hangi sivilceler patlatılmalı? Siyah noktalardan kurtulmak mümkün mü? Sivilce lekelerine çözüm nedir? gibi sorular için internetteki bilgilere güvenmemeniz önerilir. Birebir muayene ile kişiye en uygun tedavi protokolleri belirlenir. Detaylı bilgi ve randevu için Lotus Dermatoloji’yi arayabilirsiniz.Bu web sitesi tanımlama bilgileri kullanır ve kişisel verilerinizden gezinme deneyiminizi geliştirmek için sorar.