Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Vücudumuz da ihtiyaç olan belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyanın; cildimizin üst deri diye de tarif edilen epidermis bölgesine bırakılmasıdır. Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark; boyanın bırakıldığı yerden kaynaklanmaktadır. Dövme işlemin de boya epidermise değil dermal tabakaya bırakıldığı için uygulama bir ömür boyu ciltte kalır. Kalıcı makyaj da ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentleri de vücıttan atılır. Dolayısı ile yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik göstererek kalır. Pigmentler ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte zamanla flulaşarak silinir. Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip (rütuş yapılıp) uzun yıllar aynı güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olunur.

MİKROBLADİNG NEDİR?

Microblading Japon tekniği kullanılarak yapılan bir kaş çizme yöntemidir. Cildin en üst tabakası olan epidermise atılan mikro kesilere bitkisel pigmentasyon uygulanarak yapılan bir işlemdir.

UYGULAMA ADIMLARI NELERDİR?

Tasarlanan kaş şekline ve kaştaki kılların doğal akış yönüne göre yapılan uygulama sonucunda, işlem uygulanan bölgede 3 boyutlu kıl görüntüsü yakalanır.
İşlem uygulanmadan önce ilgili bölgeye anestezik kremler uygulanır ve cilt iyice uyuşana kadar beklenir. Hatta ağrı eşiği yüksek kişiler, işlemi anestezik krem sürmeden de yaptırabilirler.
İşlemi takip eden ilk 5 – 7 günün sonunda naturel bir renk alan microblading, cildinizin yapısına ve maruz kaldığı dış etkenlere göre cildinizde 2 yıla kadar kalabilen yarı kalıcı bir işlemdir.

Günümüzde en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan kalıcı kaş kontürü ile kaş kalınlaştırma uygulaması, kadınlar damakta olmak için erkekler tarafından da tercih ediliyor. Kanser hastalarına özel kaş çözümleri üretebilen kalıcı kaşlaştırma, birçok aantajı ile dikkat çekiyor.

Genel olarak kaş kalınlaştırma işlemlerinin aşağıda;

* Organik içerikli kalıcı boyalarının ek kaş kalınlaştırma işlemlerinde kaş yada cilde yapılacak hiçbir ürün kullanılmamaktadır.

* İstendiğinde tekrar tekrar silinebilen ve uygulanmaktadır.

* 1 ila 2 yıl boyunca kullanılmayan kaşlar, makyajı tasarruf sağlar.

* Cilde ya da deri hiçbir şekilde zarar vermeyen kaşlı kaşıntılı, hayatınıza pratiklik kazandırır.

* 1 saat kadar uygulama sonrasında hiçbir yan etki göstermeyeceğiniz rutin işlerinize de devam edebilirsiniz.

* Lokal anestezi altında hiçbir yerde ağrı veya sızı hissetmezsiniz.

* 4 ila 6 hafta sonraki “kontrol görüşmesi” uygulama kaşlarınız ve cildiniz kontrol edilir ve daha sonra gerekli ise rötuşlar yapılabilmektedir. Böylelikle kusursuza yakın bir kaş yapabilir yapabilirsin.

* Her zaman bakımlı ve temiz kaş görünümüne sahip için daima çevredekilerin ilgisini kazanırsınız.

* Uygulama sonrası çıkacak kaşları ise herhangi bir kuaföre gitmeden rahat bir şekilde.

Kalıcı Kaş Kontörü ile Kaş Kalınlaştırması Süreç Nasıl İlerler?

Kalıcı kontörü uygulamasından sonraki süreçte ağrı sızı ile birlikte herhangi bir komplikasyon oluşması durumu değildir. Uygulama sonrasındaki ilk günlerde kabuk görülebilir ki bu zaten beklenilen bir durumdur. Çünkü; cilt “pigmenti” kabul etmek ile etmemek arasında kalmaktadır. Ortalama 1 ila 2 hafta “mini kabuklaşmalar yok olacaktır.

Günde 1 kez kaşlarınıza vazelin sürmeniz kesinlikle bu sizin kaşlarınızın hızlı iyileşmesini sağlayacak. Vazelin dışında ise hiçbir şeyi sürmemeniz şarj ise uygulayıcınız hatırlatacaktır

2 hafta boyunca soyma vb. gibi temizleme kaşlara değdirmemeli ve yüzünüzü yıkarken kaş bölgenize sabun vb. değdirmemeye özen göstermelisiniz.Bu web sitesi tanımlama bilgileri kullanır ve kişisel verilerinizden gezinme deneyiminizi geliştirmek için sorar.